Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı

Tarihsel Süreçte Pandemiler
27 Mayıs 2020

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü Psikodrama Etkinliği-2018

“Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı”

 

Bir grupla psikoterapi yöntemi olan Psikodrama, tek tek bireylerin ruhsal iyilik halinin sağlanıp korunmasının yanı sıra toplum ruh sağlığı alanında da önemli uygulama yöntemlerinden biridir. Ülkemizde Psikodrama yönteminin kurucusu ve yaygınlaştırıcısı olan Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü (AÖPE) ile omuz omuza çalışan Psikodrama Dernekleri Federasyonu, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü’nde koruyucu ruh sağlığı seferberliğinin tam bir öznesi haline gelmiştir.

TC Sağlık Bakanlığı’nın önderliğinde, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TC Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın işbirliği halinde düzenledikleri “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” etkinlikleri kapsamında Psikodrama Dernekleri Federasyonu olarak Türkiye genelinde 17 merkezde psikodramatistler, psikodrama asistanları ve psikodrama öğrencileri ile birlikte gençlerle buluşmanın heyecanını yaşadık.

Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü ve bu Enstitü’nün eğitici, öğrenci ve mezunlarının kurduğu Ankara, İstanbul, İzmir, Denizli ve Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Dernekleri’nin birlikte oluşturdukları Psikodrama Dernekleri Federasyonu olarak biz; toplumda koruyucu ve önleyici ruh sağlığı çalışmalarının halkla buluşması işlevini yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadık. Bu etkinlikle; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Manisa, Adapazarı, Malatya, Hatay, Mersin, Bursa ve Diyarbakır illerinde sayıları beşyüzü aşkın gencimizle psikodrama yöntemini tanıştırmış olduk.

Toplum ruh sağlığı alanında halkımıza yönelik daha nice etkinliklerde buluşmak dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir